Varsayılan

Ertem Sinolya Zeytinyağı İle Hazırlayabileceğiniz 5 Lezzetli Tarif Önerisi

Berk Özkan
18 Şubat 2021
Ertem Sinolya Zeytinyağı İle Hazırlayabileceğiniz 5 Lezzetli Tarif Önerisi

Mutfakta zaman geçirmeyi seven ama “bugün ne yemek yapsam?” düşüncelerinden kurtulamayanlara harika bir öneri listesi ile geliyoruz. En lezzetli zeytinyağı ile, en lezzetli tarifleri hazırlamak isterseniz Ertem Sinolya Zeytinyağı bir tık uzağınızda.

1. Zeytinyağlı Yaprak Sarma
Hazırlaması sabır ve emek gerektiren bir tariftir. Dilerseniz taze ya da salamura edilmiş yapraklarla hazırlayabilirsiniz. Zeytinyağlı yaprak sarma tarifinin püf noktalarından biri yaprakları ince damarlı seçmektir. Ayrıca eğer salamura edilmiş yaprak kullanmak isterseniz, yaprakları önce yıkama işleminden geçirmeniz daha iyi olacaktır. Ertem Sinolya zeytinağıyla, incecik yaprağıyla, biraz da limonuyla siz de sofranızın baş tacı olacak kusursuz bir yaprak sarma hazırlayabilirsiniz.

2. Zeytinyağlı Enginar
Bahar müjdecisi zeytinyağlı enginar, sofranıza da baharı yaşatacaktır. Patatesi, bezelyesi ve havucuyla birlikte hem zengin bir görüntü sunan hem de zeytinyağının lezzetini damaklara yayan bir zeytinyağlı enginar öneri listemizin en hafif tariflerinden biridir.

3. Zeytinyağlı Taze Fasülye
Klasikten şaşmayanlar ve pratik bir yemek hazırlamak isteyenler için en lezzetli tariflerimizden biri olan zeytinyağlı taze fasülye ise etli veya etsiz şekilde tercih edilebilir. Taze fasülye gibi zeytinyağlı yemekleri pişirirken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur, pişirme aşamasında yemeğinizin üstünü yağlı kağıt ile kapatmanızdır. Bu şekilde sebzelerin besin değerlerini kaybetmelerini önleyebilirsiniz.

4. Zeytinyağlı Bamya
Hem pratik hazırlanışıyla, hem de düşük kalorisiyle bamyanın gönüllerdeki yeri başkadır. Bazıları önyargılı yaklaşsa da bamya yemeğinin lezzetini tadanlar, onun sevdalısı haline gelecektir. İyi bir zeytinyağı dışında dikkat etmeniz gerekenler bamyanın kesim ve pişirilme şeklidir. Baş kısmını koni şeklinde kestiğiniz ve pişirirken fazla karıştırmadığınız sürece bamya salyasını dışarı salmayacaktır.

5. Zeytinyağlı İmam Bayıldı

Sofraların sultanı patlıcan ile hazırlayabileceğiniz en lezzetli tariflerden biri de imam bayıldı yemeğidir. Bol soğan ve sarımsakla hazırlanan içinin en lezzetli zeytinyağı ile buluşması sonucunda ortaya çıkacak muhteşem lezzet sofranızda harikalar yaratacaktır.

Zeytinyağlı bir tarifin en önemli unsuru şüphesiz kullanılan zeytinyağının tadı ve kalitesidir. Siz de sofralarınıza en lezzetli tarifleri taşımak istediğiniz her an Ertem Sinolya Zeytinyağı’na ulaşabilirsiniz.

page1image23747904 page1image23756352

Diğer Yazılar