Varsayılan

Zeytinyağı Mucizesinin Bilinmeyen Kullanım Alanları

Berk Özkan
14 Ocak 2021
Zeytinyağı Mucizesinin Bilinmeyen Kullanım Alanları

Zeytinyağının olağanüstü iyileştirici enerjisini sadece yemeklerinizde değil hayatınızın her alanında kullanabilirsiniz. İşte cilt problemlerinden öksürüğe kadar her derde deva zeytinyağının 8 farklı kullanımı:

 

  1. Doğal bir gece kremi: Gece yatmadan cildinize bir pamuk yardımıyla yedirerek uygulayın. Sabah uyandığınızda cildiniz bebeksi bir yumuşaklıkta olacak.
  1. Cilt bakım maskesi: Yarım çay bardağı zeytinyağını bir yiyecek kaşığı bal ve bir yumurta sarısıyla iyice karıştırın. Yüzünüze sürün ve otuz dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayın. Cildiniz nemli ve taze bir görünüme kavuşacaktır.
  1. Bebek pişik kremi: Yenidoğan bebek için en iyi temizlik malzemesi su ve pamuk, en iyi kremse saf zeytinyağıdır. Bebeğiniz doğduğu andan itibaren, altını değiştirdikten sonra temizleyip, pişik kremleri yerine zeytinyağı sürdüğünüzde ne olursa olsun pişik problemini ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.
  1. Tıraş köpüğü: Tıraş köpüğünüz bitmişse ve aceleniz de varsa kaygılanmaya pek gerek yok. Yüzünüze süreceğiniz bir kaşık zeytinyağını, iyice yedirdikten sonra tıraş olursanız kızarıklık, tahriş gibi problemleri yaşamazsınız.
  1. Öksürük ilacı: Çocuğunuz gece tekrarlayan kuru bir öksürüğe tutulmuşsa çeyrek çay bardağı zeytinyağını ısıtın. Ilık olarak göğsüne masaj yapın, ardından ılık bir havluyla zeytinyağını uyguladığınız bölgeyi kapatarak yatırın. Öksürüğün kesildiğine şahit olacaksınız.
  1. Saç maskesi: Kuru ve yıpranmış saçlara, yarım çay bardağı kadar ılık zeytinyağını sürün, 15 dakika bekleyin. Ardından durulayıp şampuanınızla yıkayın. Bunu iki haftada bir yaparsanız, pırıl pırıl ve sağlıklı saçlarınız olur.
  1. Ahşap cilası: Çizilmiş, matlaşmış ahşap mobilyalarınızı parlatmak ve cilalalamak için çeşitli kimyasallara tonla para ödemenize gerek yok. Yumuşak bir beze damlattığınız zeytinyağını ovarak ahşap yüzeye iyice sürün. Parlak ve cilalı görünüme kavuştuğunu göreceksiniz.
  1. Deri ceket bakımı: Deri ceketinizin senelik bakımını bir parça pamuğa döktüğünüz zeytinyağıyla yapın. Pırıl pırıl ve uzun ömürlü olur, siz de senelerce giymeye devam edebilirsiniz.

Tüm bunlar için ihtiyacınız olan saf ve doğal zeytinyağınıysa sitemizde bulabilirsiniz.*ertemsinolya.com.tr adresinde verilen yazı, resim ve öneriler bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Ertem Sinolya önceden haber vermeksizin bu sitede yer alan bilgileri, istediği zaman ve dilediği şekilde değiştirebilir, düzeltebilir ve kısmen veya tamamen çıkararabilir ve bu işlemleri tek başına yapma yetki ve hakkına sahiptir. Ertem Sinolya bu sitede yayınlanmış bilgiler ya da bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden veya siteye ulaşılamamasından doğan ve doğacak zarar ve/veya kayıplardan dolayı hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. Bu sitede yayınlananlar, hiç bir kişi ve/veya kuruluşa herhangi bir konuda, herhangi bir taahhüt içermemektedir. Ertem Sinolya, bu sitede yer alan İçeriğin belirli bir amaca uygunluğunu garanti etmez. Sitede yer alan bilgiler ışığında verilecek her türlü kararlar ile ilgili tüm sorumluluk, bu siteyi ziyaret eden kişiye aittir.

Diğer Yazılar