Varsayılan

Zeytinyağının 5 Mucizesi

Berk Özkan
29 Temmuz 2021
Zeytinyağının 5 Mucizesi

Zeytin ağaçlarındaki zeytin tanelerinden elde edilen, bitkisel bir yağ olan zeytinyağı insan vücudunda da birçok mucizeye imza atıyor. İşte bunlardan bazıları:

1-     Sindirim Sistemini Düzenler

Zeytinyağı yüksek oranda antioksidan içeren önemli bir yağdır. Sindirim sisteminizi düzenleyerek ve bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar. Günde bir yemek kaşığı oranında Ertem Sinolya Zeytinyağı tüketmeniz durumunda sindirim sisteminiz düzene girecek çeşitli bağırsak sorunlarına çözüm olacaktır. 

2-     Stresi Azaltır

Günde bir miktar zeytinyağı tüketmek, yorucu ve stresli hissettiğiniz anlarda size destek sağlar. Zeytinyağı aynı zamanda vücudunuzun enerjisini de korur. Sabah kahvaltıda zeytin tabağına bir miktarda Ertem Sinolya Zeytinyağlarından döküp baharatlarla tatlandırarak tüketebilirsiniz.

3-     Kalp Sağlığını Korur

Kalp hastalıklarına yakalanma riskini azaltarak aterojenik etkisi nedeniyle damar sertleşmesi gelişimini engeller. Düzenli olarak zeytinyağı tüketenlerde, kardiyovasküler hastalıklara yakalanma riski çok daha azdır. Ayrıca zeytinyağı, hipertansiyon, kötü huylu kolesterol yüksekliği ve yüksek trigiliserit riskini de azaltmaktadır.

4-     Saçı Besler

Zeytinyağı saç bakımı için de oldukça faydalıdır. Birçok saç bakım ürünlerinin içeriğinde zeytinyağı mevcuttur. Saç dökülmesine bitkisel çözüm arayanların en büyük yardımcısı olan zeytinyağı hem yeni saçların çıkmasını hem de saçların güçlenmesini sağlar.

5-     Cildi Yeniler

Zeytinyağı yüksek oranda E vitamini içerir ve bu vitamin cildi güneş ışınları, rüzgar gibi dış etkenlerden korur. Antioksidanlar bakımından zengin olan zeytinyağı, insan vücudunun doğal yaşlanma sürecini yavaşlatır ve cilde doğal bir parlaklık verir. Ertem Sinolya Zeytinyağları ile kendinizi yenileyin.

Diğer Yazılar