Ertem Sinolya’dan satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde Ertem Sinolya'ya başvurarak, iade koşulları dahilinde kargo bedelini ödeyerek iade edebilirsiniz. Eğer ürün iade koşullarını karşılamıyorsa ürün adresinize geri gönderilebilir.

Ürünlerin cayma hakkı dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün orijinal kutusunda ve içinde bulunan ambalajlara zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının yanı sıra, varsa hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerle birlikte aynı anda hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekir.

Hediye Ürün İadeleri:

Ertem Sinolya’da bir ürünün yanında hediye olarak sunulan ürünlerin tek başına iade işlemi yapılamaz. Hediye ürünün iade alınması işlemi ancak ana ürünle birlikte gönderildiğinde gerçekleştirilebilir. Bu yüzden iade işlemi için ana ürünü ve hediye ürünü aynı anda göndermeniz gerekir. Ayrıca ürünleri göndermeden önce her iki ürün için de iade talebi oluşturmalısınız.


İade talebi onay süreci satıcı, ürün ve garanti koşullarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Eğer taahhüt edilen iade koşullarına istinaden iade talebiniz reddedildiyse nedenini "Kolay İade - Başvuru Takibi" sayfasında görüntüleyebilirsiniz.

İlgili sipariş için oluşturulmuş mevcut bir başvurunuz yoksa hakem heyeti kararıyla ilgili bildirim yapmak için ilk olarak "Siparişlerim" sayfasındaki ilgili siparişin yanında yer alan "İade talebi oluştur" bölümünden iade formunu doldurun. Ardından tekrar bu sayfa üzerinden ilgili siparişinizi ve ürününüzü seçip, karar dökümanınızı ekleyerek talebinizi bize iletin.

İade başvurunuzla ilgili detaylı bilgiye “Kolay İade - Başvuru Takibi” sayfasından ulaşabilirsiniz. Ayrıca, iade talebiniz kabul veya reddedildiğinde e-posta yoluyla bilgilendirme yapılır.

Taksitlendirilmiş kredi kartı alışverişi iadelerinde tutarın tamamı sahibi olduğunuz kredi kartınızın ait olduğu bankaya Ertem Sinolya tarafından tek seferde ödenir. Ancak bankaların kendi süreçleri gereği bu tutarlar, banka tarafından kartınıza seçtiğiniz ay kadar taksitle iade edilir. İade ödemelerinin taksitle yapılmasında Ertem Sinolya’nın herhangi bir dahiliyeti olmayıp detaylı bilgi için bankanızla iletişime geçmeniz gerekir. 

Hesabım-Kolay İade bölümünden iade formu doldurup geri gönderdiğiniz ürün, iade onayı için bazı incelemelerden geçer. Eğer ürün iade koşullarını karşılamıyorsa adresinize geri gönderilebilir. Talebiniz kabul olduğunda ise para iadeniz, alışverişinizde kullanmış olduğunuz hesabınızın ait olduğu bankaya, iadenizin onaylandığı anda otomatik olarak yapılır.

Ertem Sinolya tarafından iade işlemi bankanıza yapıldığı an, hesabınıza tanımlı olan e-posta adresinize işlem detaylarını gösteren bir dekont gönderilir. Bu dekontu içeren e-posta elinize ulaştıysa, Ertem Sinolya tarafından bankanıza yapılan iade ödemesi tamamlanmış demektir. Bankanızın bu tutarı kart veya banka hesabınıza yansıtma süresi ise bankanızın işlem sürecine göre değişkenlik gösterir