Siparişiniz onaylandıktan sonra hazırlanır, faturası düzenlenir ve ardından sipariş esnasında seçtiğiniz gönderim türüne göre kargo firmasına teslim edilir. Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra ürünlerinizin teslimat süresi, teslimatın yapılacağı adrese ve kargo firmasının teslimat süresine göre değişkenlik gösterebilir. Siparişinizi ve siparişinizin tahmini teslim tarihini "Hesabım - Siparişlerim" sayfasında "Sipariş Durumu" ve “Kargo Takibi” bölümünden takip edebilirsiniz.

 

Teslimat hakkında detaylı bilgiyi ilgili kargo firmasından alabilirsiniz.

Siparişlerinizde kullandığınız hediye çekleri, siparişinizdeki bir ürünün iadesi durumunda, o ürünün toplam sipariş tutarına oranı kadar tarafınıza hediye çeki olarak 3 iş günü içerisinde iade edilir. Hediye çeklerinizin hangi tarihler arasında aktif olacağını ve hangi koşullarda kullanılabileceğini “Hesabım – Hediye Çeklerim” sayfasından inceleyebilirsiniz. 

İade işleminin tamamlanmasının ardından 3 iş günü geçmesine rağmen hediye çekiniz hesabınızda görünmüyorsa aşağıdaki "Mesaj Yaz" butonundan bize ulaşarak destek alabilirsiniz.

Ertem Sinolya, mesafeli satış yönetmeliğinin 12. maddesinin 1. fıkrasına göre tüketicinin cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimin kendisine ulaştığı tarihten itibaren 14 gün içinde, iade koşulları sağlanması dahilinde bütün bedelleri geri ödemekle yükümlüdür. 14 günü aşan iade talepleri için işlem gerçekleştirilememektedir.

İade koşulları nelerdir?

Ertem Sinolya’dan satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde Ertem Sinolya’ya başvurarak, iade koşulları dahilinde kargo bedeli ödemeden ücretsiz olarak iade edebilirsiniz. 

Ürünlerin cayma hakkı dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün orijinal kutusunda ve içinde bulunan ambalajlara zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının yanı sıra, varsa hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerle birlikte aynı anda hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekir.


Hediye Ürün İadeleri:

Ertem Sinolya’da bir ürünün yanında hediye olarak sunulan ürünlerin tek başına iade işlemi yapılamaz. Hediye ürünün iade alınması işlemi ancak ana ürünle birlikte gönderildiğinde gerçekleştirilebilir. Bu yüzden iade işlemi için ana ürünü ve hediye ürünü aynı anda göndermeniz gerekir. Ayrıca ürünleri göndermeden önce her iki ürün için de iade talebi oluşturmalısınız.